201509.07
0

Справа №22-ц/796/7532/2015

30 червня   2015 року  Апеляційним судом міста Києва  розглянута  апеляційна скарга ТОВ «ФГ-Олімп», як представника ОСОБА_1 ОСОБА_3 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 19 березня 2015 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» про визнання третейської угоди недійсною.

20 грудня 2013 року  між ОСОБА_1 та ПАТ»Альфа-Банк»  укладено Кредитний договір № 500442524, за умовами якого банк надає позичальнику кредит, а позичальник приймає кредит на наступних умовах: сума кредиту  39410 грн. із процентною ставкою 14,99% річних, дата остаточного повернення кредиту є датою припинення нарахування відсотків та нарахування комісій 23.12.2016 року.

У пункті  6 Розділу № 1 Договору та пункті 23 Розділу №2  сторони погодились внести до Кредитного договору застереження, яке є третейською угодою в розумінні ст.12 Закону України «Про третейські суди» про те, що судовий захист прав та законних інтересів, які мають сторони в зв’язку з Кредитним договором та розгляд і вирішення всіх не вирішених сторонами шляхом переговорів спорів, які виникають або можуть виникнути між сторонами з питань виконання, зміни, розірвання ними Кредитного договору , не виключний перелік, яких визначений розділом № 2 цього Договору (стягнення неустойки, зміна умов Кредитного договору, відшкодування завданих порушенням Кредитного Договору збитків, недійсність Кредитного договору, неукладеність Кредитного договору, відновлення становища, яке існувало до порушення Кредитного договору  тощо),  відбувається у Постійно діючому Третейському суді при Всеукраїнській громадській організації «Всеукраїнський фінансовий союз» у відповідності до його Регламенту, який є невід’ємною частиною цієї третейської угоди та з якими сторони до підписання цього договору ознайомлені та згодні та інші умови цієї третейської угоди викладено в розділі № 2 цього Договору.

Позивач  посилався на те, що вказаний пункт договору обмежує його права споживача, порушує принцип рівності сторін за договором, не відповідає вимогам законодавства. Крім того, пунктом 14 статті 6 Закону України «Про третейські суди» (чинним на час укладення спірного договору) третейським судам заборонено розглядати справи у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки), а тому просив задовольнити його вимоги.

За результатами розгляду справи Апеляційний суд міста Києва  скаргу «ФГ-Олімп», як представника ОСОБА_1 ОСОБА_3 задовольнив.

Визнав недійсною третейську угоду, викладену  у вигляді третейського застереження у пункті 6 Розділу №1 «Базові умови кредитування » Кредитного договору № 500442524 від 20 грудня 2013 року укладеного між Публічним акціонерним товариством «Альфа-Банк» та ОСОБА_1.

Визнав недійсною третейську угоду, викладену у вигляді третейського застереження у пункті 23 Розділу № 2 «Загальні умови кредитування фізичних осіб в ПАТ» Альфа — Банк» Кредитного договору № 500442524 від 20 грудня 2013 року укладеного між Публічним акціонерним товариством «Альфа-Банк» та ОСОБА_1.

comments powered by HyperComments