201509.07
0

Справа №357/841/14-ц

05 вересня 2014 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області розглянув цивільну справу за позовом ОСОБА_1, інтереси якої представляв ТОВ «ФГ-Олімп» до публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», третя особа: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Римаренко Ю.В. про визнання договору іпотеки недійсним.

До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області звернувся ОСОБА_1 з цивільним позовом до публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», третя особа: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Римаренко Ю.В. про визнання договору іпотеки недійсним, обґрунтувавши свої вимоги тим, що умовами договору іпотеки встановлені зобов’язання для Позивача, які не передбачені законом для іпотекодавця, в договорі здійснюється посилання на кредитний договір, який між сторонами (Позикодавцем, Позичальником та Іпотекодавцем, а тому договір іпотеки не містить всіх істотних умов, обов’язковість яких встановлена Законом України «Про іпотеку», а тому просить суд визнати оспорюваний договір недійсним.

27.08.2008 року між Позивачем ОСОБА_1 (Іпотекодавцем за умовами Договору) та Відповідачем ПАТ КБ «Приватбанк» (Іпотекодержателем за умовами Договору) був укладений договір іпотеки, посвідчений приватним нотаріусом Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області, зареєстровано в реєстрі за № 4203, відповідно до умов якого Позивач ( п. п. 1, 35.1., 35.3, 35.4 Договору), виступаючи майновим поручителем гр. ОСОБА_6 (Боржник за умовами Договору), надав в іпотеку нерухоме майно (предмет іпотеки), а саме житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, загальною площею 113,7 кв. м., в тому числі житловою площею 79,8 кв. м., розташований АДРЕСА_1, та земельну ділянку загальною площею 0,2332 га, на якій розташований предмет іпотеки.

Позивач вважає, що договір іпотеки від 27.08.2008 року, укладений між Позивачем ОСОБА_1 (Іпотекодавцем за умовами Договору) та Відповідачем ПАТ КБ «Приватбанк» (Іпотекодержателем за умовами Договору) не відповідає вимогам законодавства України, суперечить правовідносинам, які склались між Позивачем та Відповідачем, та Боржником, а тому підлягає визнанню недійсним.

За результатами розгляду справи суд вирішив Позовні вимоги ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк», третя особа: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Римаренко Ю.В. про визнання договору іпотеки недійсним — задовольнити.

Визнати договір іпотеки недійсним, укладений 27.08.2008 року між ОСОБА_1, ОСОБА_6 та ПАТ КБ «Приватбанк», посвідчений приватним нотаріусом Білоцерківського нотаріального округу Київської області, зареєстрованого в реєстрі за № 4203, з надання в іпотеку житлового будинку з господарським та побутовими будівлями та спорудами, загальною площею 113,7 кв.м., в тому числі житловою площею79,8 кв.м. та земельної ділянки загальною площею 0,2332 га розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

Скасувати (припинити) в Державному реєстрі речових прав нерухомого майна, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна (архівні дані) держателем яких є Державна реєстраційна служба України записи про обтяження речового права: реєстраційні записи: обтяження : договір іпотеки, об’єкт обтяження земельна ділянка, площею 0,2332 га та житловий будинок з господарським та побутовими будівлями та спорудами, загальною площею 113,7 кв.м., в тому числі житловою площею79,8 кв.м., АДРЕСА_1, реєстраційний номер 7808925; у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна запис заборона на нерухоме майно, об’єкт обтяження будинок загальною площею 113,7 кв.м., в тому числі житловою площею79,8 кв.м., АДРЕСА_1, реєстраційний номер 7808755; об’єкт обтяження земельна ділянка площею 0,2332 га АДРЕСА_1, реєстраційний номер 7808860.

Визнати недійсною та скасувати заставну серії ПБ № 019476 .

comments powered by HyperComments