201509.22
0

Справа № 357/841/14-ц

05 вересня 2015 року Судом першої інстанції розглянуто у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, інтереси якої представляв ТОВ «ФГ-Олімп», до публічного акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк”, третя особа: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Римаренко Ю.В. про визнання договору іпотеки недійсним.

Позивач звернувся до суду із вказаним до суду, обґрунтувавши свої вимоги тим, що умовами договору іпотеки встановлені зобов’язання для Позивача, які не передбачені законом для іпотекодавця, в договорі здійснюється посилання на кредитний договір, який між сторонами (Позикодавцем, Позичальником та Іпотекодавцем, а тому договір іпотеки не містить всіх істотних умов, обов’язковість яких встановлена Законом України “Про іпотеку”, а тому просить суд визнати оспорюваний договір недійсним.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, перевіривши доводи позовної заяви, встановивши, на підставі досліджених в судовому засіданні доказів, факти та відповідні правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню.

З огляду на вищевикладене, встановлення в договорі іпотеки зобов’язань для Позивача щодо сплати зобов’язань по кредитному договору та інших платежів суперечить умовам самого Кредитного Договору та ч. 1 ст. 1 Закону України “Про іпотеку”, а посилання в предметі Договору іпотеки на забезпечення зобов’язань між Позивачем та Відповідачем яких не існує, як наслідок, з урахуванням вимог п. 2 ч. 1 ст. 18 Закону України “Про іпотеку” тягне визнання договору іпотеки недійсним в цілому.

Отже, Судом першої інстанції позовні вимоги клієнта ТОВ «ФГ-Олімп» (ОСОБА_1) до публічного акціонерного товариства Комерційний банк “Приватбанк”, третя особа: приватний нотаріус Білоцерківського районного нотаріального округу Київської області Римаренко Ю.В. про визнання договору іпотеки недійсним – задоволені в повному обсязі.

Договір іпотеки, укладений 27.08.2008 року між ОСОБА_1, ОСОБА_6 та ПАТ КБ “Приватбанк”, посвідчений приватним нотаріусом Білоцерківського нотаріального округу Київської області, зареєстрованого в реєстрі за № 4203, з надання в іпотеку житлового будинку з господарським та побутовими будівлями та спорудами, загальною площею 113,7 кв.м., в тому числі житловою площею79,8 кв.м. та земельної ділянки загальною площею 0,2332 га розташованого за адресою: АДРЕСА_1 – визнано недійсним.

comments powered by HyperComments